KAS ANTRĄ ANTRADIENĮ 18:20
LIGHTHOUSE KONFERENCIJŲ SALĖJE
Klubo susitikimai vyksta kas antrą antradienį 18.30 val. Light House konferencijų salėje (2 aukštas), Liepų g. 83, Klaipėda. Susitikimų trukmė: 2,5 – 3 val.
Svečiai kviečiami du kartus apsilankyti klubo susitikimuose nemokamai, susipažinti su klubo veikla ir nariais bei priimti sprendimą pateikti prašymą tapti „Toasmasters Klaipėda“ klubo nariu.
Šios sesijos metu svečiai bei klubo nariai išbando savo kūrybinius kalbėjimo ekspromtu įgūdžius prieš klubo auditoriją. Jiems pateikiami iš anksto paruošti, bet dalyviams nežinomi klausimai įvairiausiomis temomis. Tai ne žinių patikrinimas kur reikalingi „teisingi” atsakymai, tai – tik trumpas nuomonės, požiūrio išsakymas prieš draugiškai nusiteikusią auditoriją (pvz., papasakoti, kaip veikia „skraidantis kilimas“). Per šią sesiją pakviečiami 6-10 kalbėtojų. Vienos kalbos trukmė: 1-2 min.
Šios susitikimo dalies metu klubo nariai sako savo pasiruoštas kalbas pagal viešojo kalbėjimo ir lyderystės metodinę medžiagą. Į dienotvarkę paprastai įtraukiami trys kalbėtojai (norintys pasiruošti ir sakyti kalbą), tačiau kalbėtojų skaičius gali skirtis priklausomai nuo susitikimo programos ir paties susitikimo trukmės.
Kolegos – nariai, konkrečiam vakarui prisiėmę vertintojo vaidmenis, suteikia konstruktyvų grįžtamąjį ryšį, atsižvelgdami į pateiktus vertinimo kriterijus pagal tam tikros kalbos reikalavimus ir lavinamą įgūdį (pvz., balso įvairumas, kalbos struktūra, kūno kalba ir pan.). Kiti vakaro dalyviai savo grįžtamąjį ryšį (apie tai, kokioms stiprybėmis pasižymi kalbėtojo kalba ir ką galima būtų patobulinti) pateikia raštu. Šie atsiliepimai raštu įteikiami atitinkamam kalbėtojui asmeniškai.
Vakaro metu slaptu balsavimu renkami geriausieji – pasiruoštos kalbos kalbėtojas, kalbų ekspromtu sesijos kalbėtojas ir vertintojas, kuriuos priešpaskutinėje vakaro dalyje paskelbia ir pasveikina klubo prezidentas.
Visą vakarą ir sukurtą atmosferą vertina vyriausiasis vertintojas – klubo narys arba kviestinis svečias. Jis suteikia konstruktyvų grįžtamąjį ryšį kalbų vertintojams, vakaro vedėjui ir kitiems nariams, prisiėmusiems vakaro vaidmenis (laiko fiksuotojui, improvizacijų sesijos vedėjui, seržantui, gramatikui).
Pagrindinė „Toastmasters“ susitikimo vadovo pareiga yra būti nuoširdžiu šeimininku ir vykdyti visą programą, įskaitant ir dalyvių pristatymą. Jeigu susitikimo vadovas tinkamai neatlieka savo pareigų, gali nepavykti visas susirinkimas. Dėl akivaizdžių priežasčių ši užduotis paprastai skiriama nariui tada, kai jis susipažįsta su pačiu klubu ir jo procedūromis. Programos dalyviai turėtų būti pristatyti taip, kad sudomintų auditoriją ir motyvuotų kiekvieną narį klausytis. Susitikimo vadovas sukuria susidomėjimo, lūkesčių ir sugebėjimo suvokti/priimti atmosferą.
Prieš susitikimą
Atvykus į susitikimą
Susitikimo metu
Bet ko ir visko, kas vyksta susirinkimo metu, vertintojas. Atsakomybė didžiulė, tačiau apdovanojimai taip pat. Bendras vertintojas yra atsakingas „Toastmaster“ susitikimo vadovui, kuris Jus ir pristatys; susitikimo įvertinimo dalies pabaigoje, jam arba jai grąžinsite valdymą. Jūs esate atsakinga(-s) už vertinimo komandą, kurią sudaro laikininkas, gramatikas, „ah“ fiksuotojas ir improvizacijų sesijos vertintojai (jeigu Jūsų klubas tokių turi).
Paprastai kiekvienam pagrindiniam kalbėtojui paskiriamas vienas vertintojas, tačiau tai nėra būtina. Jūs galite vertinti bet kurią procedūrą (kai ji jau baigta), tačiau kiekvienas vertinimas turėtų būti glaustas. Vertinimo sesijos vykdymo būdai yra neriboti.
Prieš susitikimą
Atvykus į susitikimą
Susitikimo metu
Didžioji dalis susitikimo laiko skiriama trims arba daugiau kalbėtojų. Jų kalbos parengiamos remiantis „Competent Communication“ (liet. „Kompetentingas komunikavimas“) ir „Advanced Communucation“ (liet. „Pažangus komunikavimas“) vadovėlių užduotimis.
Kai esate pasiruoštų kalbų kalbėtojas, esminis, sėkmę užtikrinantis dalykas – pasiruošimas.
Kalbą pasiruoškite iš anksto namuose pagal Jūsų kalbos eilės numerio instrukcijas:
Prieš susitikimą
Patikrinkite susitikimo dienotvarkę (grafiką) ir pasižiūrėkite, kada Jūs kalbėsite. Norėdami iš programos gauti maksimalią naudą, kalbą ruoškite remdamiesi vadovėlyje pateikta tema (projektu). Kalbas pristatykite iš eilės, kadangi kiekviena tolesnė tema (projektas) pagrįsta įgūdžiais, kurie gauti ankstesnių temų (projektų) metu.
Prieš savo susitikimą paklauskite bendro vertintojo, koks yra Jūsų vertintojo vardas. Pakalbėkite su savo vertintoju ir aptarkite vadovėlio kalbą, kurią pristatysite. Taip pat aptarkite su vertintoju savo kalbos tikslus ir kitus asmeninius dalykus, kurie Jums rūpi. Pabrėžkite tuos kalbėjimo įgūdžius, kuriuos Jūsų manymu dar reikia tobulinti. Į susirinkimą atsineškite savo vadovėlį.
Atvykus į susitikimą
Susitikimo metu
Po susitikimo
Žmonės tampa „Toastmasters“ klubų nariais norėdami patobulinti savo kalbėjimo ir lyderystės įgūdžius, o šie įgūdžiai tobulinami per vertinimus. Nariai paruošia ir pristato savo kalbas pagal „Competent Communication“ (liet. „Kompetentinga komunikacija“) vadovėlių užduotis arba vykdydami „Competent Leadership“ (liet. „Kompetentinga lyderystė“) vadovėlio projektus atlieka lyderystės vaidmenis. Jūs galite tapti vertintoju ir vertinti kalbėtoją arba lyderį. Be savo žodinio įvertinimo, naudodami vadovėlyje pateiktus nurodymus, turėsite pateikti ir raštišką įvertinimą.
Vertinimo vaidmuo suteikia galimybę treniruoti tokius savo įgūdžius kaip klausymas, kritiškas mąstymas, grįžtamojo ryšio suteikimas ir motyvacija. Vertinant kalbėtoją Jūsų tikslas yra padėti kalbėtojui tapti drąsesniu ir geresniu kalbėtoju. Vertinant lyderį Jūsų tikslas yra padėti lyderiui pasitikėti savimi, tapti produktyvesniu ir gebančiu vadovauti komandai siekiant įgyvendinti numatytų tikslų. Jums reikėtų susipažinti su vertinamojo įgūdžių lygiu, įpročiais bei manieromis. Bendras Jūsų pateikiamas įvertinimas turėtų būti skatinantis ir motyvuojantis kalbėtoją arba lyderį tobulėti.
Prieš susitikimą
Atvykus į susitikimą
Susitikimo metu
Po susitikimo
„Toastmasters“ programa turi tradiciją – susirinkimo metu kalba kiekvienas narys. Kalbų ekspromtu sesija yra ta susirinkimo dalis, kuri užtikrina šią tradiciją. Šios dalies tikslas yra suteikti nariams progą pasisakyti bent vieną minutę ar daugiau. Kalbų ekspromtu šeimininkas paruošia ir pateikia temas; pageidaujamas maksimalus originalumas. Kiekvienam kalbėtojui gali būti paskiriama atskira tema arba narys gali atsitiktinai rinktis iš kelių pasiūlytų temų.
Prieš susitikimą
Susitikimo metu
žmonės tampa „Toastmasters“ klubų nariais norėdami patobulinti savo kalbėjimo ir lyderystės įgūdžius, o šie įgūdžiai tobulinami per vertinimus. Nariai pristato savo ekspromtines kalbas, o Jūs galite tapti ekspromtinių kalbų vertintoju ir vertinti kalbėtoją arba lyderį.
Vertinimo vaidmuo suteikia galimybę treniruoti tokius savo įgūdžius kaip klausymas, kritiškas mąstymas, grįžtamojo ryšio suteikimas ir motyvacija. Vertinant kalbėtoją Jūsų tikslas yra padėti kalbėtojui tapti drąsesniu ir geresniu kalbėtoju. Jums reikėtų susipažinti su vertinamojo įgūdžių lygiu, įpročiais bei manieromis. Bendras Jūsų pateikiamas įvertinimas turėtų būti skatinantis ir motyvuojantis kalbėtoją arba lyderį tobulėti.
Prieš susitikimą
Atvykus į susitikimą
Susitikimo metu
Po susitikimo
būdami gramatiku turėsite galimybę patobulinti ir išplėsti savo klausymosi įgūdžius. Jūsų pagrindinė pareiga – aptarti lietuvių kalbos vartojimą susitikimo metu.
Prieš susitikimą
Atvykus susitikimą
Susitikimo metu
Po susitikimo
Savo užbaigtą/užpildytą ataskaitą atiduokite nariui, kuris atsakingas už dokumentų saugojimą (jeigu Jūsų klube toks yra).
viena iš kalbų pateikimo pamokų yra ta, jog mintį/idėją reikia išreikšti per tam tikrą laiko tarpą. Laikininkas yra narys atsakingas už laiko sekimą ir fiksavimą. Kiekviena susitikimo dalis trunka tam tikrą periodą. Jūs turėtumėte paaiškinti savo įsipareigojimus bei aiškiai ir tiksliai apie tai informuoti klubą. Ši užduotis yra puiki galimybė išbandyti komunikavimo instrukcijas – tai, ką mes darome kiekvieną dieną.
Prieš susitikimą
Atvykus į susitinkimą
Susitikimo metu
1) Parodykite žalią signalą, kai kalbėtojai pasiekia jiems skirto laiko minimalų dydį;
2) Parodykite geltoną signalą, kai kalbėtojai pasiekia jiems skirto laiko vidutinį dydį;
3) Parodykite raudoną signalą, kai kalbėtojai pasieka jiems skirto laiko arba sutarto laiko periodo pabaigą.
4) Panaudokite plaktuką belsdami i stalą, kai praėjus 15 s. po iškelto raudono signalo kalbėtojas vis dar neužbaigia kalbos.
Iš esmės, geriausiai sekasi tiems kalbėtojams, kurių kalbų trukmė +/- 15 sekundžių skiriasi nuo leidžiamo laiko. Pasiruošę kalbėtojai yra tie, kurių kalbų trukmė +/- 30 sekundžių skiriasi nuo leidžiamo laiko. Tačiau šios taisykles skirtinguose klubuose gali būti įvairios.
Po susitikimo
seržanto pareiga parengti salę susitikimui, pasitikti svečius, juos pristatyti, surinkti balsavimo bei įvertinimo lapelius, suskaičiuoti balsus.
Prieš susitikimą
Atvykus į susitikimą
Susitikimo metu
Po susitikimo
Registruotis pageidaujamam kito vakaro vaidmeniui rekomenduojama iš karto po renginio (principu „pirmas priėjo – pirmas užsiregistravo“). Jei lieka „laisvų“ vaidmenų, vakaro vedėjas susisiekia su atitinkamu nariu pasiūlydamas jam užimti atitinkamą vaidmenį. Užimdamas skirtingus vaidmenis, klubo narys tobulina ne tik kalbėjimo įgūdžius, tačiau vysto savyje ir lyderio savybes.